4-тижневий онлайн курс-підготовка до ЗНО з української мови «Написання власного висловлювання».
Що це означає?
Це перший крок до успішного написання власної думки на будь-яку запропоновану тему ЗНО. Сформуються уміння правильно висловлювати тези, аргументи, приклади та висновки.
У процесі доведення своєї думки варто професійно та уміло наводити аргументи, факти та приклади з власного життя, літератури, історії тощо. Оволодіння такими мовними інструментами – це запорука успішного складання ЗНО.
Чіткість, послідовність, стислість та логічність викладу думок свідчить про компетентність мовця. Такі навички стануть у нагоді майбутньому абітурієнту, а під час написання «Власного висловлювання» на ЗНО – підвищать рівень роботи вступника.
Навички та уміння обґрунтувати або спростувати будь-яку думку – це ознака талановитого мовця, яку варто розвивати, щоб робота із ЗНО була високо оцінена!
А також перевіркою, коментарем та рекомендаціями.
Уміння правильно формулювати тези, аргументи, приклади та висновки. Критерії оцінювання змісту власного висловлювання. Різновиди помилок при написанні власної думки. Тренувальні вправи з редагування тексту.
Мовні конструкції тез, аргументів, прикладів та висновків. Типові помилки. Пам’ятка логічної побудови висловлювання. Тематичний підбір цитат з художньої літератури для підтвердження або спростування зазначених тем для висловлювання.
Обговорення та аналіз структури тексту на визначену тему у зразках. Вправи на подолання суржику в писемному та усному мовленні. Мовні граматичні
конструкції.
Практична робота з написання власного висловлювання на тему: «Актуальність вивчення української мови в сучасному суспільстві». Підбір прикладів з художньої літератури для підтвердження своєї думки під час
написання власного висловлювання.
Практична робота з написання власного висловлювання на тему: «Які складники успішного життя людини ?» («Що потрібно людині для досягнення успіху в житті?»).
Практична робота з написання власного висловлювання на тему: «Моя майбутня професія». Типові випадки порушення синтаксичних конструкцій.
Практична робота з написання власного висловлювання за таким завданням: «Підтримайте або спростуйте думку Г. С. Сковороди «Багатством живиться лише тіло, а душу звеселяє споріднена праця». Аналіз типових випадків порушення синтаксичних конструкцій.
Твір-роздум «Що таке щастя в моєму розумінні?» («Чи легко бути справедливим?»). Типові випадки порушення синтаксичних конструкцій. Підведення підсумків та результатів роботи.
Викладач української мови та літератури з 20-річним педагогічним стажем роботи. Кандидат філологічних наук. Має досвід роботи в початковій школі – 6 років, у старшій – 8, наразі викладає у вищій школі упродовж 9 років.